"İstiklal,İstikbal,Hürriyet,
Herşey Adaletle Kaimdir. "

Vedat TEMEL
Cumhuriyet Başsavcısı
RESMİ KURUMLAR
Akşehir Ceza İnfaz Kurumu

KONUMU ve YERLEŞİMİ

 

Akşehir T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Kozağaç Mah. 3. Toplu Konut Sk. No:25 adresinde bulunmaktadır.

Ceza İnfaz Kurumumuz 2014 yılında faaliyete açılmıştır. Kurumumuzun işgal ettiği toplam saha 18.180 m² alan üzerine kurulmuştur. Bu alan içerisinde Ceza İnfaz Kurumu İdare Binası, Jandarma Karakol Komutanlığı Hizmet Binası, Ziyaretçi Kayıt ve Kabul Bürosu, Müşahede binası, Açık Ceza İnfaz Kurumu, İş Atölyeleri, Kantin ve Depolardan müştekil 1 Blok Toplam 2 Daire Hizmet Lojmanı bulunmaktadır.

Ceza İnfaz Kurumu Ana Binası toplam 1 blok 2 katlı olup; içerisinde Başmemurluk Odası, Revir, Mutfak, Personel Yemekhanesi, Bayan Koğuşu, İşçi Koğuşu, Çocuk koğuşu, 6 adet hükümlü ve tutuklu koğuşu, Mahkum İlk Kabul odası, Konferans ve Ziyaret Salonu bulunmaktadır.

KAPASİTE VE TİPİ :

Akşehir T Tipi Kapalı Ceza infaz Kurumunun kapasitesi 280 kişilik, Açık Ceza İnfaz Kurumunun kapasitesi 70 kişiliktir.
Hazır mevcut mahkum sayısı Açık ve Kapalı Cezaevinde bazı zamanlar mahkum sayısı
650 kişiyi bulmuktadır.

 

  MOBİLYA ATÖLYESİNDE: Çeşitli büro takımları, dosya dolabı, memur masası,  sehpa, etajer,bilgisayar masası, mutfak dolabı, duruşma salonu, adliye ve cezaevleri tefrişatları, Milli Eğitim Müdürlüğü araç ve gereçleri olarak okul sırası,öğretmen ve sınıf dolabı, öğretmen masası ile piyasaya sipariş üzerine değişik işler yapılmaktadır. 

  DEMİR ATÖLYESİNDE: Kapı ,pencere imalatı, kamelya çeşitleri, bahçe korkuluğu ve bahçe demir parmaklığı,balkon,raylı hangar kapı gibi işler, sipariş üzerine değişik üretim yapılmaktadır.           

  TERZİHANE İŞ KOLUNDA: Her türlü tamir işi (pantolon paçası), ütüleme, takım elbise dikimi, çarşaf, nevresim, elyaf yastık dikimi.

  TARIM VE BAHÇE İŞ KOLUNDA: Çeşitli sebzeler doğal yollardan üretilmektedir. Ayrıca buğday ekimi yapılmaktadır. Bu iş kollarında hükümlü ve tutuklular sigortalı ve ücretli olarak çalışmaktadırlar.           

 

 

SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Test Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Hakları Saklıdır. →WebPortal←